04.10.2018 року заступником керівника апарату суду Почепецькою Надією Олександрівною з працівниками апарату Київського районного суду м. Полтави проведено вступний та первинний інструктажі з питань охорони праці.
До відому апарату суду доведено:
- Загальні відомості про технологічний процес та обладнання на робочому місці.
- Основні небезпечні виробничі фактори, що виникають при цьому технологічному процесі, особливості їх дії на людину.
- Безпечна організація робіт та утримання робочого місця.
- Порядок підготовки до роботи.
- Безпечні прийоми та методи роботи, дії при виникненні небезпечних ситуацій.
- Засоби індивідуального захисту на робочому місці та правила їх використання.
- Схема безпечного руху працівників по території та приміщенні суду.
- Характерні причини аварій, випадків виробничого травматизму.
- Плани ліквідації аварій та запасні виходи.
- Засоби запобігання можливим аваріям. Обов'язки та дії працівників.
в разі виникнення надзвичайних ситуацій.
- Вимоги безпеки по закінченні роботи.
Працівники апарату Київського районного суду м. Полтави ознайомились з інструкцією з охорони праці:
- під час роботи на копіювальних апаратах. За даною інструкцією до роботи на копіювальних апаратах допускаються особи не молодше 18 років, які пройшли медичне обстеження, а також інструктажів з охорони праці та протипожежної безпеки. Ознайомилися з головними шкідливими та небезпечними факторами, які діють на працівника (дія електроструму; підвищена запиленість робочої зони; підвищений рівень шуму на робочому місті; підвищена температура поверхні обладнання; дія хімічних речовин, які застосовуються в роботі; контакт з порошком, який містить у собі селен), з правилами та вимогами безпеки до експлуатації самого копіювального пристрою.
- при роботі з персональним комп'ютером. При експлуатації ПК необхідно пам'ятати, що первинні мережі електроспоживання під час роботи знаходяться під напругою, яка є небезпечною для життя людини, тому необхідно користуватися справними розетками, відгалужувальними та з'єднувальними коробками, вимикачами та іншими електроприладами. До роботи з ПК допускаються працівники, з якими проведений вступний інструктаж та первинний інструктаж (на робочому місці) з питань охорони праці, техніки безпеки, пожежної безпеки та зроблений запис про їх проведення у спеціальному журналі інструктажів. При виявленні в обладнанні ПК ознак несправності (іскріння, пробоїв, підвищення температури, запаху гару, ознак горіння) необхідно негайно припинити роботи, відключити усе обладнання від електромережі і терміново повідомити про це відповідних посадових осіб, спеціалістів. Вміти діяти в разі ураження інших працівників електричним струмом або виникнення пожежі. Знати місця розташування первинних засобів пожежогасіння, план евакуації працівників.
- при роботі з електропобутовими приладами. За даною Інструкцією працівник, який користується електропобутовими приладами (електрочайники, мікрохвильові печі, калорифери, підігрівачі води, холодильники та ін.) повинен: виконувати правила внутрішнього трудового розпорядку; пам'ятати про особисту відповідальність за виконання правил охорони праці; вміти надавати першу долікарську допомогу потерпілим при нещасних випадках; вміти користуватись первинними засобами пожежогасіння. Основними небезпечними та шкідливими факторами, які можуть виникнути при користуванні електропобутовими приладами є опіки, ураження електричним струмом та надмірна дія електромагнітного та мікрохвильового випромінювання приладу. Ознайомились з вимогами безпеки перед початком, під час та після завершення користування електропобутовими приладами. До відому працівників було доведено дії у разі ураження електричним струмом та у разі виникнення пожежі.
Працівники апарату суду ознайомились з Положенням про службу охорони праці Київського районного суду м. Полтави, основними завданнями якої є:
- організація проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози життю або здоров'ю працівників.
- вивчення та сприяння впровадженню у роботі суду досягнень науки і техніки, прогресивних і безпечних технологій, сучасних засобів колективного та індивідуального захисту працівників;
- контроль дотримання працівниками вимог законів та інших нормативно-правових актів з охорони праці та актів з охорони праці, що діють в межах суду;
- інформування та надання роз'яснення працівникам суду з питань охорони праці.
Крім того, ознайомились з Положенням про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в Київському районному суді м. Полтави, вимоги якого є обов'язковими для виконання усіма працівниками суду.
В подальшому планується перевірка знань працівників з питань охорони праці в Київському районному суді м. Полтави, яка здійснюється комісією з перевірки знань з питань охорони праці, склад якої затверджується наказом голови суду.