Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Правила дорожнього руху доповнено новими термінами: "автопоїзд (транспортний состав)", "газон", "денні ходові вогні," "залишення місця дорожньо-транспортної пригоди", "маневрування (маневр)", "острівець безпеки", "удосконалене покриття".
Уточнено терміни: "водій", "регулювальник", "темна пора доби".
Посилено вимоги до проїзду транспорту повз транспортні засоби з розпізнавальним знаком "Діти", які зупинилися для посадки-висадки дітей) (пункти 3.6, 18.9 ПДР).
Встановлено пріоритет дорожніх знаків перед дорожньою розміткою (пункт 8.2).
З метою підвищення безпеки дорожнього руху на дорогах поза населеними пунктами в осінньо-зимовий період пункт 9.8 доповнено вимогою щодо обов’язкового руху транспортних засобів з увімкненими фарами ближнього світла чи денними ходовим вогнями у будь-який час за межами населених пунктів у період з 1 жовтня до 1 травня.
Заборонено встановлення на проїзній частині предметів, що перешкоджають проїзду чи паркуванню транспортних засобів, за винятком деяких випадків (оформлення ДТП; дорожні роботи; обмеження руху, та інші випадки передбачені законодавством) (пункт 15.15).
Для безперешкодного руху оперативних транспортних засобів (пожежна, швидка допомога, міліція) встановлено вимогу щодо руху транспортних засобів на дорогах, які мають дві і більше смуг для руху в одному напрямку, якнайближче до правого краю проїзної частини, крім випадків, коли виконується випередження, об'їзд або перестроювання перед поворотом ліворуч чи розворотом (пункт 11.2).
Заборонено стоянку на газонах (пункт 15.10).
Доповнено вимогою щодо забезпечення видимості дорожніх знаків, та спрямованості їх інформації саме для тих учасників дорожнього руху, для яких вони призначені та вимогою щодо обов’язкового дублювання дорожніх знаків на дорогах, що мають більш ніж одну смугу для руху в одному напрямку. (Розділ 8).
З метою інформування водіїв про ДТП, що характерні на певній ділянці дороги, введено таблички до знаку 1.39 "Інша небезпека" на яких символічно зображено характерний вид ДТП.
Уточнено порядок застосування дорожніх знаків 3.1 "Рух заборонено" та 3.21 "В’їзд заборонено".
Правила дорожнього руху доповнено новими дорожніми знаками: 1.40 "Кінець дороги з удосконаленим покриттям", 4.18.1-4.18.3 "Напрямок руху транспортних засобів з небезпечними вантажами", 5.38 "Критий паркінг", 5.53 "Покажчик напрямку до визначного місця" (знак туристичної інфраструктури на коричневому фоні), а також новими видами дорожньої розмітки, відповідно до чинного стандарту.
Крім цього Правила доповнено новими видами дорожньої розмітки, передбаченими ДСТУ 2587:2010 "Розмітка дорожня. Загальні технічні умови. Правила застосування". Серед нових видів дорожньої розмітки необхідно виділити розмітку за номером 1.14.4 та 1.14.5, що позначає межі пішохідного переходу, яким користуються сліпі пішоходи. Розмітку 1.10.1 та 1.10.2, що позначає місця, де заборонено стоянку транспортних засобів.
Також водіям слід звернути увагу на новий вигляд розмітки 1.15(червона розмітка з білими штрих пунктирними білими лініями), що позначає місця, де проїзну частину перетинає доріжка для велосипедистів. З метою безпечного проїзду водіями місць, де встановлено пристрої примусового зниження швидкості ("лежачі поліцейські") запроваджено новий вид розмітки 1.22.
Для попередження водіїв про певні зміні в дорожній обстановці на шляху їх руху запроваджено дорожню розмітку, що дублює на проїзній частині зображення дорожніх знаків, зокрема:розмітка 1.25 дублює зображення дорожнього знаку 1.32 "Пішохідний перехід"; розмітка 1.26 дублює зображення дорожнього знаку 1.39 "Інша небезпека"; розмітка 1.27 дублює зображення дорожнього знаку 3.29 "Обмеження максимальної швидкості"; розмітка 1.28 дублює зображення дорожнього знаку 5.38 "Місце для стоянки".