flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Інформація про вибори 2019 року

18 січня 2019, 13:50

     31 березня 2019 року в Україні відбудуться вибори президента. Зараз триває передвиборча кампанія, яка завершиться опівночі з 29 на 30 березня.

     Реєстрація кандидатів на пост глави держави відбуватиметься до 8 лютого включно.

     Результати голосування оголосять до 10 квітня. Якщо ж у першому турі жоден кандидат не набере абсолютної більшості голосів (50%+1), то другий тур виборів відбудеться 21 квітня.

     Щоб проголосувати, виборець повинен мати при собі документ, який підтверджує його громадянство, наприклад, паспорт, тимчасове посвідчення громадянина, картку (довідку) установи виконання покарань або слідчого ізолятора тощо.

     Брати участь у виборах має право людина, якій минуло 18 років. Водночас до голосування не допускаються особи, яких суд визнав недієздатними.

     Не пізніше як за сім днів до дня виборів виборці отримають запрошення з місцем і датою його проведення. Перевірити, чи ви є у списку громадян, які можуть проголосувати, можна на сайті Державного реєстру виборців.

     Жителі тимчасово окупованих територій Криму та ОРДЛО, які переїхали в інші області нашої держави, зможуть здійснити своє волевиявлення, якщо звернуться із заявою про тимчасову зміну місця голосування до відділу ведення державного реєстру виборців за місцем проживання.

     При цьому на території Росії вибори не відбуватимуться. Українці, які проживають в РФ, зможуть проголосувати за президента на дільницях, які облаштують у посольствах України у Грузії, Фінляндії та Казахстані.