flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Порядок пересування мало мобільних груп населення та осіб з інвалідністю в приміщенні cуду

     Відповідальна особа зустрічає та супроводжує мало мобільного громадянина та/або особу з інвалідністю, а в разі настання надзвичайної ситуації відповідає за евакуацію мало мобільних громадян і осіб з інвалідністю з приміщення Суду.

     Першочергово відповідальна особа повинна уточнити якої допомоги потребує мало мобільний громадянин чи особа з інвалідністю, мету відвідування Суду та необхідність супроводу.

     У разі участі мало мобільних громадян та/або осіб з інвалідністю в судовому засіданні, відповідальна особа доповідає про це головуючому по справі та за можливістю організовує проведення судового засідання на першому поверсі Суду.

     У разі подання заяви або скарги до Суду, відповідальна особа супроводжує до канцелярії суду і знайомить мало мобільного громадянина та/або особу з інвалідністю з працівником апарату суду, відповідальним за приймання вхідної кореспонденції, особисто, представивши на прізвище, ім’я та по батькові один одному.

     Мало мобільні громадяни та особи з інвалідністю користуються пріоритетним правом при подачі документів до канцелярії Суду.

     З метою реалізації права на судовий захист при відвідуванні мало мобільними громадянами та/або особами з інвалідністю, відповідальна особа роз’яснює їм правила внутрішнього та службового розпорядку Суду, години прийому громадян та особливості будівлі Суду:

     - кількість поверхів, поручнів, інших пристосувань та пристроїв для осіб з інвалідністю стосовно його функціональним обмеженням; розташування санітарних кімнат; можливі перешкоди на шляху і т.п.;

     - структуру Суду, в якому кабінеті та до кого звертатися з питань, які можуть виникнути.

     Після закінчення судового засідання, або прийому відповідальна особа супроводжує мало мобільного громадянина та/або особу з інвалідністю до виходу з приміщення Суду.

     При необхідності маломобільні громадяни та особи з інвалідністю можуть заздалегідь погодити з відповідальною особою по телефону необхідний обсяг допомоги при організації доступу до приміщення Суду із зазначенням дати і часу прибуття, або направити на електронну пошту суду відповідний запит.

     Відповідальна особа Суду за погодженням з мало мобільними громадянами та/або особами з інвалідністю вправі надати інші види допомоги по супроводу, непередбачені Інструкцією, що затверджена наказом № 46-о.д. від 07.05.2018 року (повний текст Інструкції).